Juvéderm® VOLITE

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jako wypełniacza cieszą się dużym powodzeniem ze względu na swoje właściwości odmładzające.

Kwas hialuronowy to cukier złożony występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewniając tym samym odpowiednią jędrność i nawilżenie. Znajduje się w skórze właściwej i odpowiada za jej nawilżanie. Wraz z upływem czasu skóra traci zapas kwasu hialuronowego, co jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek, bruzd i fałdek.

Juvéderm® VOLITE  to preparat usieciowanego kwasu hialuronowego z technologią VycrossTM opracowany z myślą o głębokiej i trwałej rewitalizacji skóry. To w jej najgłębszych warstwach pobudzamy ją do regeneracji i aktywujemy procesy jej odbudowy, a dzięki zastosowaniu usieciowanego kwasu hialuronowego możemy spodziewać się pełniejszych i długotrwałych efektów.

 Juvéderm® VOLITE  Jest to preparat bardzo elastyczny, stąd dodatkowym atutem jest uzyskiwanie naturalnych rezultatów terapii. Preparat skoncentrowany jest na poprawie gładkości poprzez niwelowanie drobnych zmarszczek, poprawie nawilżenia i elastyczności skóry, a jego działanie może się utrzymywać nawet do dziewięciu miesięcy po jednym zabiegu, choć dla najlepszego efektu zalecamy wykonywanie ich raz na pół roku. Jest doskonały do terapii skóry twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów rąk. Z całą pewnością dedykowany jest dla pacjentów wymagających i lubiących innowacje.

Wskazania do zabiegu:

Zabieg z kwasem hialuronowym Juvéderm® VOLITE przeznaczony jest do leczenia poprzez wypełnianie powierzchownych zagłębień, w tym drobnych zmarszczek oraz do poprawy nawilżenia i elastyczności skóry. Jego największa zaleta to długotrwały efekt, który utrzymuje się nawet do 9 miesięcy.

Ile trwa zabieg i czy wymagane jest znieczulenie:

Produkt Juvéderm® VOLITE zawiera lidokainę (środek znieczulający), która zwiększa komfort pacjenta w trakcie zabiegu. U bardzo wrażliwych pacjentów może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający). Zabieg trwa ok. 20-30 minut, a efekty widoczne są tuż po pierwszym zabiegu.

Przebieg zabiegu:

Juvéderm® VOLITE podawany jest w iniekcjach śródskórnych. Można go stosować w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

Jakiego efektu możemy się spodziewać, po jakim czasie od zabiegu?  

Tuż po zabiegu skóra wygląda na zadbaną i wypoczętą, jest pełna naturalnego blasku, zyskuje głębokie, długotrwałe nawilżenie i elastyczność. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, mogą pojawić się małe siniaki, zaczerwienienie, obrzęk w miejscu wstrzyknięcia preparatu, które wchłaniają po ok. 7 dniach od wykonania zabiegu.

Przeciwskazania:

Produkt nie powinien być jednocześnie stosowany z leczeniem laserowym, głębokim peelingiem chemicznym lub dermabrazją. Nie należy stosować preparatu w miejscach, gdzie występują problemy skórne typu zapalenia i/lub infekcja (trądzik, opryszczka, itp.).