Botox

Jest to skuteczna i nieinwazyjna metoda zarówno redukcji zmarszczek mimicznych jak i unoszenia brwi, korekty opadających kącików ust, „dziąsłowego” uśmiechu, poprawy proporcji i owalu twarzy, leczenia bruksizmu (zaciskanie i zgrzytanie zębami), oraz migreny.

Celem wykonania zabiegu jest uzyskanie świeżego, wypoczętego i naturalnego wyglądu bez efektu „maski”.

Botox stanowi przed wszystkim doskonałą profilaktykę starzenia się skóry związanego z nadmierną aktywnością mięśni mimicznych i zapobiega utrwalaniu się zmarszczek.

 

Jak działa Botox?

Substancje te czasowo blokują odbieranie impulsów nerwowych przez mięsień i powodują jego rozluźnienie.

 

Jak długo działa Botox?

Pojęcie działania Botox’u i długość trwania efektu zależy od indywidualnych wrażliwości pacjenta i podanej dawki. Najczęściej efekt zaczyna być widoczny po kilku dniach, pełny efekt jest po 2 tyg. i trwa do 5-6 miesięcy.

 

Czy Botox jest bezpieczny?

Stosowany jest na świecie od wielu lat w wielu dziedzinach medycyny (neurologia, okulistyka, dermatologia), zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Jeżeli występują działania niepożądane są one krótkotrwałe i przemijające.

 

Czy jest konieczność kontynuacji leczenia?

Nie. Jest to zalecane i możliwe, ale zmarszczki nie wyglądają gorzej niż przed terapią. Odwrotnie zazwyczaj nie wracają do pierwotnego stanu (w trakcie działania botoxu „odzwyczajamy się” od nadmiernej mimiki oraz mięsień odpowiedzialny za skurcz staje się cieńszy).